Grupa III

Dzień TATY

Kochany Tato zacznę zwyczajnie, że z Tobą w domu zawsze jest fajnie.

I w deszcz, i w słotę, w smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości.

Dziś za to wszystko chcę Ci dziękować, piękny prezencik Tobie darować.

Dzień Taty - dzieci prezentują wykonane upominki.

Dzień MAMY

W kalendarzu Święto Matki

z życzeniami śpieszą dziatki.

Ja Ci mamo dziś w podzięce

za Twe trudy daję serce

i przepraszam za me psoty,

za wybryki i kłopoty.

Piosenka dla mamy

Dzień Mamy zdjęcie grupowe, dzieci prezentują prezenty wykonane dla mam.

DZIEŃ PSZCZOŁY

Dzień pszczoły - zabawa w kole.

Dzień pszczoły - zabawa ruchowa "Zbieranie pyłku"  Dzień pszczoły - praca plastyczna sklejanie pszczółki z papierowych elementów.

Dzień pszczoły - sklejanie pszczółki z papierowych elementów.  Dzień pszczoły - praca plastyczna - stemplowanie plastra miodu.

FESTIWAL ANIMACJI O!PLA - TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS

Festiwal animacji O!PLA - dzieci oglądają konkursowe animacje.  Festiwal animacji O!PLA - Basia głosuje na wybraną animacje.

Festiwal animacji O!PLA - Bartek głosuje na wybraną animacje.

DZIEŃ KSIĄŻKI

Dzieci siedzą w kole, omawiają zasady korzystania z książek i naklejają ilustracje z napisami na duży karton.

Dzieci przy stoliku wykonują książeczkę własnego pomysłu.  Dzieci przy stoliku wykonują książeczkę własnego pomysłu.

Zawieszki "Teraz czytam" wykonane przez dzieci.

Zdjęcie grupowe, dzieci prezentują swoje zawieszki i odznaki Przyjaciela Książek.

DZIEŃ ZIEMI

Dzieci siedzą w kole i ustalają zasady Kodeksu Małego Ekologa. Naklejają ilustracje na plakat.

Dzieci siedzą przy stoliku i kolorują sylwetę Ziemi.  Dzieci siedzą przy stoliku i kolorują sylwetę Ziemi.

Dzieci siedzą przy stoliku i kolorują sylwetę Ziemi.  Zdjęcie grupowe. Dzieci prezentują wykonane prace plastyczne.

Dzieci siedzą w kole. Miedzy nimi położony jest stworzony przez grupę Kodeks Małego Ekologa.

DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK, ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH NA ZESPÓŁ DAWNA

Dzień kolorowych skarpetek - dzieci siedzą w kole prezentując swoje kolorowe skarpetki.

Dzieci prezentują pacynki wykonane ze skarpetek.

Wystawa konkursowych pacynek wykonanych ze skarpetek.

BAWIMY SIĘ W TEATR

DZIEŃ PANDY

Dnia 16.03.2021r. dzieci ze wszystkich grup obchodziły Dzień Pandy.

Dzieci miały okazję poznać ważne ciekawostki z życia tego niezwykłego niedźwiadka,

dowiedziały się, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków.

NASZE HODOWLE

KĄCIK MAŁEGO GRAFIKA

Prace wykonane spontanicznie przez dzieci z grupy III na tablicy interaktywnej  w edytorach Mały Artysta i Mały Projektant w serwisie SuperKid.pl

Antoś

Bartek

Basia

Marta

Marysia

Natalka

Oliwka

Patryk

Tymek

Wojtek

Dawid D.

Jaś

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki, 12 marca grupa III uczestniczyła w konkursie wiedzy matematycznej- "Raz, dwa, trzy- liczysz Ty!". Podczas konkursu dzieci rozwiązywały zadania, m.in. budowanie wieży z kubeczków wg kodu, porównywanie liczb, liczenie owadów, układanie tangramu oraz wiele innych. Dzieci z zaangażowaniem rozwiązały wszystkie zadania, a w podziękowaniu otrzymały złote medale.

Bajkowy tydzień

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia,

pogody ducha oraz pociechy z wnuków

i wielu radosnych chwil spędzonych z najbliższymi.

Babcia z dziadkiem dziś świętują,

wszystkie dzieci więc pracują.

Zetrą kurze w każdym kątku,

przypilnują dziś porządku.

W kuchni błyszczą już talerze,

wnusia babci bluzkę pierze.

Wnusio już podaje kapcie,

bardzo kocha swoja babcię.

Dzisiaj wszystkie smutki precz!

Święto Dziadków - ważna rzecz!

Piosenka "Babcia z Dziadkiem to jest to"

Dzisiaj szyjemy :-)

Grupowa wigilia :-)

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE - DZIEŃ SIÓDMY - Gesty, symbole, bloczki programy na różne sposoby utworzone.

DZIEŃ UŚMIECHU

CAŁA POLSKA DZIEŃ SZÓSTY - Zakodowane gry planszowe.

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE - DZIEŃ PIĄTY - Kubeczki od A do Z.

w przygotowaniu :-)

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE - DZIEŃ CZWARTY - Rysuję, maluję, koduję.

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE - DZIEŃ TRZECI - Marzę, myślę, konstruuję.

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE - DZIEŃ DRUGI - Muzyczny kod.

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE - DZIEŃ PIERWSZY -  Zaprogramuj zdrowie.

DZIEŃ KROPKI

Dzień kropki - chłopiec wykonuje pracę plastyczną.