Oferta

W naszym przedszkolu podejmujemy  każdego roku działania, które pomagają zmniejszyć stres zarówno dzieci jak i rodziców ze względu na rozpoczęcie przez dzieci edukacji przedszkolnej. Realizujemy program adaptacyjny "W naszym przedszkolu 3 latki nie płaczą".

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w zabawach integracyjnych, zajęciach na terenie przedszkola jak i ogrodu przedszkolnego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Stosujemy nowoczesne i twórcze metody i formy pracy z dziećmi, które zapewniają wychowankom atrakcyjny i aktywny sposób na osiąganie sukcesów rozwojowych.:

• Wykorzystanie do codziennej pracy z dziećmi nowoczesnych środków interaktywnych: przedszkole posiada 3 tablice interaktywne.
  • Pedagogika zabawy,
  • Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz
  • Dziecięca matematyka E. Gruszczyk - Kolczyńskiej,
  • Elementy gimnastyki R. Labana,
  • Metody relaksacyjne,
  • Bajkoterapia,
  • Muzykoterapia,
  • Zabawy fundamentalne
  • Ekspresja muzyczno - ruchowa na podstawie aktywnego słuchania muzyki w/g Batii Strauss,
  • Ruch rozwijający W. Sherborne.

Przedszkole ma własne tradycje, co podkreśla jego odrębność i specyfikę. Placówka ma własne logo oraz kalendarz imprez i wydarzeń.

• Akcja "Sprzątanie swiata"
  • Pasowanie na przedszkolaka,
  • Dzień Przedszkolaka,
  • Organizowanie przez rodziców zajęć z dziećmi, podczas których przybliżają charakter swojej pracy zawodowej, przekazują ciekawe informacje, odpowiadają na pytania dzieci.
  • Święto drzewa,
  • Dzień Pluszowego Misia,
  • Cała Polska czyta dzieciom,
  • Mikołajki,
  • Spotkania wigilijne
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Bal Karnawałowy,
  • Dzień Ziemi,
  • Festyn rodzinny w ogrodzie przedszkolnym z różnorodnymi atrakcjami,
  • Uroczyste pożegnanie Starszaków.

Nasze działania ukierunkowane są na:

- Promowanie zdrowego stylu życia - ruch i zdrowa żywność;

- Ekologie i ochronę środowiska;

- Dbanie o czystość najbliższego otoczenia

-Wdrażanie dzieci do prosołecznych zachowań.

- Zaznajamianie i przestrzeganie Praw Dziecka.

Przedszkole ściśle współpracuje z rodzicami i najbliższym środowiskiem. Rodzice chętnie włączają się do pomocy w pracy  przedszkola, pomagają w pozyskiwaniu środków finansowych, biorą udział w konkursach, warsztatach plastycznych, wycieczkach, imprezach i uroczystościach. Aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do świąt i uroczystości przedszkolnych.

Współpracujemy również min. z innymi przedszkolami, szkołami podstawowymi, bibliotekami, stowarzyszeniami, radą osiedla Stare Polesie i innymi instytucjami użyteczności publicznej. Przedszkole współpracuje ze Centralnym Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego, w Łodzi Ośrodkiem Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej oraz Uniwersytetem Medycznym, Wydziałem Stomatologii. W ramach tej współpracy naszą placówkę odwiedzają studenci, którzy przeprowadzają prelekcje prozdrowotne.