Informacja Administratora

O nas / Про нас

O nas

Przedszkole Miejskie Nr 98 powstało w 1963 roku, położone jest u zbiegu ulicy Zielonej i Legionów, z dala od ruchu ulicznego, za to w otoczeniu dużego i pełnego zieleni ogrodu, w którym przedszkolaki mogą poznawać przyrodę i wesoło spędzać czas.

Placówka pracuje w oparciu o ustawę o systemie oświaty oraz przepisach wydanych na jej podstawie, realizuje zadania z obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, koncentrując się na:

·   przygotowaniu dzieci 6 letnich do nauki w szkole,

·   wspomaganiu indywidualnym rozwoju każdego dziecka, udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej,

·   umożliwianiu dzieciom podtrzymywania poczucia tożsamości regionalnej, narodowej, językowej i religijnej.

Nadrzędnym celem naszej pracy jest dbałość o wszechstronny rozwój osobowości dziecka, jego zainteresowań oraz zaspokajanie jego potrzeb.

Kadra pedagogiczna składa się z 10 wysoko - wykwalifikowanych pedagogów, z których większość to nauczyciele mianowani i dyplomowani z dużym doświadczeniem.

Jesteśmy placówką pracującą w oparciu o programy dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci, dzięki czemu nasi wychowankowie z sukcesem i bez stresu rozpoczynają naukę w szkole.

Posiadamy bogatą bazę materialną, ciekawe pomoce edukacyjne, stwarzające dzieciom możliwość wszechstronnego i harmonijnego rozwoju.

Przedszkole posiada bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych finansowanych z funduszy Urzędu Miasta, a także Rady Rodziców:

• język angielski - trzy razy w tygodniu
  • gimnastyka korekcyjna
  • rytmika
  • bezpłatne zajęcia karate

Zajęcia w ramach udzielania pomocy psychologiczno - pedagogicznej

•      logopedia

Współpracujemy z specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 5 w Łodzi mieszczącej się przy ul. Kopernika 40.

Do dyspozycji przedszkolaków pozostaje bardzo duży, zacieniony ogród przedszkolny, który gwarantuje dzieciom wspaniałą zabawę i wszechstronny rozwój. Jest doskonałym miejscem do organizowania corocznego Pikniku Rodzinnego, na który serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami.

Nasze przedszkole od lat prowadzi działania na rzecz ochrony środowiska. W roku 2011 uzyskaliśmy Certyfikat I stopnia Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej, a w latach 2012 i 2013 otrzymaliśmy II stopień - Certyfikat Zielonej Flagi.

Про нас

Муніципальний дитячий садок № 98 був заснований у 1963 році, розташований на перехресті вулиць Зеленої та Легіонов, подалі від транспорту, але оточений великим зеленим садом, де дошкільнята можуть досліджувати природу та розважатися.

Заклад працює на підставі Закону про систему освіти та виданих на його підставі положень, виконує завдання за напрямами основного навчального плану дошкільної освіти, зосереджуючи увагу на:

Підготовка дітей 6 років до школи,

Підтримка індивідуального розвитку кожної дитини, надання психолого-педагогічної допомоги,

· Надання дітям можливості зберігати почуття регіональної, національної, мовної та релігійної ідентичності.

Найважливішою метою нашої роботи є турбота про всебічний розвиток особистості дитини, її інтересів та задоволення потреб.

Педагогічний колектив складається з 10 висококваліфікованих викладачів, більшість з яких є дипломованими викладачами з великим досвідом роботи.

Ми – заклад, який працює за програмами, адаптованими до можливостей розвитку дітей, завдяки чому наші учні успішно та без стресу починають навчання у школі.

Ми маємо багату матеріальну базу, цікаві навчальні посібники, які дають дітям можливість всебічного гармонійного розвитку.

У дитячому садку є широкий спектр безкоштовних додаткових занять, які фінансуються за рахунок коштів мерії та батьківської ради:

Англійська – тричі на тиждень
корекційна гімнастика
ритмічність
безкоштовні заняття карате
Заняття в рамках надання психолого-педагогічної допомоги

логопедична

Ми працюємо з фахівцями Психолого-педагогічної клініки № 5 м. Лодзь, вул. Коперника 40.

Дошкільнята мають у своєму розпорядженні дуже великий, затінений садок, який гарантує дітям веселощі та всебічний розвиток. Це чудове місце для організації щорічного Сімейного пікніка, на який ми запрошуємо дітей та батьків.

У нашому дитячому садку багато років проводиться природоохоронна діяльність. У 2011 році ми отримали сертифікат 1-го ступеня територіального центру екологічної діяльності, а в 2012 та 2013 роках отримали сертифікат 2-го ступеня – сертифікат «Зелений прапор».