Grupa V

DZIEŃ PSZCZOŁY

W dn. 20 maja 2021 r.  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pszczół. W czasie zajęć dzieci utrwaliły wiadomości na temat budowy, życia pszczół oraz ich znaczenia dla przyrody i człowieka. Przedszkolaki dowiedziały się "Skąd się bierze miód " na podstawie filmu edukacyjnego. Zatańczyły taniec Mai, by za chwilę zamienić się w pracowite pszczółki w czasie zabawy z chustą animacyjną. Zakończenie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną.

Dzień pszczoły- dzieci poznają ciekawostki o pszczołach.  Dzień pszczoły- zabawa ruchowa, dzieci zamieniają się w pszczoły i zbierają pyłek.

Dzień pszczoły- dzieci zebrany pyłek umieszczają w "ulu".  Dzień pszczoły-dzieci oglądają film edukacyjny o pszczołach.

Dzień pszczoły- praca plastyczna, dzieci wycinają i sklejają elementy tworząc pszczółki.   Dzień pszczoły- dziewczynki ozdabiają sylwetę plastra miody stemplami.

Dzień pszczoły- prezentacja pracy plastycznej. Plaster miodu z pszczółkami.

"TECHNIKOLUDEK"

Realizacja kolejnego zadania w ramach projektu edukacyjnego "Technikoludek" polegała na zabawie w fotografa.

Dzieci wspólnie z rodzicami robili zdjęcia przedstawiające oznaki wiosny.  Oto wystawa nadesłanych zdjęć.

O!PLA FESTIWAL ANIMACJI - TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS

Dzieci siedzą na macie i oglądają konkursowe animacje.

Dzieci oglądają kolejną konkursową animacje.

DZIEŃ ZIEMI

ZABAWY MATEATYCZNE

Dnia 16.03.2021r. dzieci z wszystkich grup obchodziły Dzień Pandy. Dzieci miały okazję poznać ważne ciekawostki z życia tego niezwykłego niedźwiadka, dowiedziały się, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków. Przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w czarne oraz białe barwy, a uwieńczeniem wspaniałego dnia były maski, które wniosły wiele radości.

W dniu 12 marca dzieci z grupy V obchodziły Dzień Matematyki. Z tej okazji wzięły udział w konkursie wiedzy matematycznej. Przedszkolaki układały wieże z kubeczków wg wzoru; liczyły owady oraz brały udział w zabawie „Muchy uparciuchy”; układały duże figury trójkątów z kilku małych figur; porównywały liczby układając z patyczków znaki „ >, <, = ” ; układały wieże z klocków Lego. Na zakończenie zmagań matematycznych przedszkolaki otrzymały medale Mistrza Matematyki.

Bal karnawałowy

Dzieci z grupy V z okazji Dnia Babci i Dziadka zaśpiewały piosenkę pt. "Kiedy babcia była mała" oraz recytowały "Wierszyk dla babci i dziadka" M. Brykczyńskiego. Na zakończenie przygotowały portrety swoich Babć i Dziadków. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta życzymy dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień oraz zadowolenia z wnuków.

Grupowa wigilia